pondělí 11. března 2013

Týden 5

Začínám na -2,6 kg

Předchozí týden byl dost hektický, nevyvážený a obtížně naplánovatelný. Uvidíme, jak to půjde tento týden...

Pondělí:

  • 2 vajíčka s trochou tuňáka a fazolemi (bohužel žádná zelenina nebyla po ruce)
  • zbytek od včerejšího oběda: vepřové čevabčiči se zelenými fazolkami
  • pár oříšků a dýňových semínek

No...

...je úterý šestého týdne a já se teprve teď dostávám k blogu. Uf. Slovo "hektický" už jako vysvětlení nemá cenu používat, asi je to nyní normální stav mého života. 
Jde o to, že kromě své obvyklé práce řeším v zaměstnání i strategické věci a změny, které vyžadují hodně přípravy, plánování a času na projednání s ostatními. Takže práce až nad hlavu. K tomu se ovšem přidávají změny v osobním životě, resp. s čas a energii mi nyní ubírá hlavně bydlení. Budu se stěhovat? Nebudu se stěhovat? Kde budu bydlet a za kolik? Podaří se mi zůstat se svým milovaným gaučem? :-)
No a aby toho nebylo málo, zaútočily na mne bacily. To mám za to, že jsem se před pár týdny vytahovala, že jsem letos ještě nebyla nemocná.

Jak jsem marodila s nízkosacharidovou stravou

Jakmile jsem poznala, že moje imunita už bacily nezvládá, že asi podlehnu, s nízkosacharidovou stravou jsem přestala. A to hlavně proto, že bílkoviny a tuky se déle a obtížněji tráví a já nechtěla přidávat tělu práci. 
V den, kdy jsem padla do peřin, jsem si dopřála nenáviděný půst. Tělo si o něj stejně říká, hlad nemám, tak proč se přemáhat. Podle mne to nejlepší, co se dá udělat v danou chvíli.
Druhý den jsem se cítila už lépe, noční horečky opadly, energie přibylo, nicméně jsem čekala na pokyn žaludku, kdy se mu bude chtít jíst. Bohužel půst mi vždy vyvolává děsivé bolesti hlavy, takže ho používám jen v opravdu nejnutnějších případech a nesnažím se ho uměle prodlužovat. Proto jsem si druhý den koupila tři banány a dvě jabka a během dne to pomalu zkonzumovala. Žaludek reagoval přátelsky. Večer jsem se proto osmělila a na olivovém oleji jsem si podusila cuketu a posypala bio balkánským sýrem. Sice jsem snědla jen pár kousků, ale solené teplé jídlo mi udělalo dobře.
A tak jsem se další dny pomalu začala vracet k nízkosacharidové stravě. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře u článků starší 3 dnů procházejí před zveřejněním na webu mým schvalováním, je tedy možné, že se nezobrazí okamžitě.